Od prototypu do pierwszych wdrożeń

Informacje o kliencie

Venite to startup rozwijający od 2017 roku innowacyjny produkt elektroniczny pozwalający na przechowywanie kart RFID w telefonie dzięki specjalnej aplikacji bluetooth. Jest on dostępny na polskim i zagranicznym rynku konsumenckim, a także OEM (produkt, który może być sprzedawany przez innego producenta lub jako część systemu) .

Zespół tworzą cztery osoby doświadczone
w technologiach beaconów bluetooth i tworzonych na ich bazie rozwiązań biznesowych. Za rozwijanie projektu od strony hardware’u w Venite odpowiada Rafał Smoliński, CTO i wspólnik.

Technologie

Systemy identyfikacji radiowej (RFID)
Bluetooth Low Energy

Z jakim problemem?

Na spotkaniu z Rafałem poznaliśmy szczegóły projektu – pomysł Venite od razu zrobił na nas wrażenie. Otrzymaliśmy też prototypy emulatorów, ale w ich przypadku dostrzegliśmy sens opracowania nowego modelu z zasilaniem, co umożliwiało by czerpanie większych korzyści z produktu, a także przejście kolejnego kamienia milowego postawionego przez inwestora.

Po zapoznaniu się ze stawianymi nam wymaganiami zapoznaliśmy się z niezbędną i szczegółową dokumentacją, a także obejrzeliśmy produkt Po serii pytań i konsultacjach uznaliśmy, że jesteśmy w stanie podjąć wyzwanie – wspólnie z Rafałem ustaliliśmy zarys planu działania oraz najbliższe kroki.

Jak przebiegał projekt?

Na wstępie podpisaliśmy obustronne NDA, które zabezpiecza interesy naszych klientów i pozwala bez przeszkód dzielić się wiedzą.  Zaproponowaliśmy usługę „Analizy technicznej” zakładającą zapoznanie się z dokumentacją i przeprowadzeniem niezbędnych testów z wykorzystaniem prototypu. Na tym etapie udało nam się przygotować wstępne propozycje rozwiązania – kluczowa okazała się m.in. zmiana superkondensatora i anteny. Dodatkowo zaproponowaliśmy też inne działania, których realizacja ułatwiłaby kolejne wdrożenia w przyszłości – np. przeniesienie wszystkich komponentów na jedną płytę PCB oraz dodanie uchwytów umożliwiających mocowanie do obudowy.

Następnie podpisaliśmy umowę, w ramach której zobowiązaliśmy się do wprowadzenia zaplanowanych zmian i wyprodukowania serii 24 sztuk urządzeń wraz z obudowami. Umowa jest też gwarancją, że prawa autorskie zostaną przekazane po jej wygaśnięciu. Co więcej, w ramach naszej współpracy uczestniczyliśmy w kilku testowych wdrożeniach, aby jak najlepiej poznać i zrozumieć potrzeby klienta. Zgodnie z umową dostarczyliśmy wszystkie urządzenia, które działały według stawianych nam wymagań.

 Dodatkowo w trakcie umowy zrealizowaliśmy kilka pobocznych działań – pozwoliły one niemal natychmiast sprostać nowym wymaganiom, które pojawiły się w trakcie pierwszych wdrożeń. Przygotowaliśmy prototypowe wersje zasilania zewnętrznego oraz nowe elementy umożliwiające montaż.

Korzyści biznesowe dla klienta

9

Kolejny kamień milowy

Dzięki naszemu wsparciu klient osiągnął kolejny kamień milowy wymaganym przez inwestora oraz udało się przejść do pierwszych wdrożeń.

Z

Ukończenie testów wdrożeniowych

W trakcie dostawy 24 urządzeń i bezpośrednio po niej firma Venite ukończyła 4 testowe wdrożenia. W trakcie testów stworzyliśmy 3 różne obudowy i 2 nowe koncepcje zasilania, a także przetestowaliśmy kilka wariantów wykorzystanych komponentów.

i

Uporządkowanie dokumentacji

Ważnym aspektem było również uporządkowanie całości dokumentacji produktu – elektronicznej, konstrukcyjnej i firmware, co z kolei ułatwiło określenie kolejnych wyzwań w projekcie.

Wypowiedź klienta

TechOcean świetnie poradziło sobie z postawionymi wyzwaniami i wsparło nas w kluczowym momencie przed pierwszym wdrożeniem naszego produkt. Wsparcie TechOcean było ważne  ze względu na kolejne kamienie milowe stawiane przez inwestora. Cieszę się, że udało nam się sprawnie ukończyć ten etap rozwoju produktu. Planujemy w przyszłości razem z TechOcean realizację kolejnych etapów. Ważna dla nas jest kompleksowość wykonania projektu i przygotowania do produkcji nowych produktów.

Zrealizuj z nami swój pomysł – od koncepcji po produkcję masową